Kaip apsisaugoti nuo uodų atakų?

Visiems be išimčių pažįstamas įkyrus zyzimas ir raudonos ištinusios dėmės ant kūno, lydimos nekontroliuojamo perštėjimo. Ko gero, tai pagrindinės priežastys, privertusios Jus atsiversti šį straipsnį.

Tam, kad pasijaustumėte pagrindiniu uodų taikiniu, net nereikia važiuoti toli už miesto ar ilsėtis ežero pakrantėje. Kai kurių Vilniaus mikrorajonų gyventojai, tokių kaip Pašilaičiai, Antakalnis ar net visai nedaug nuo centro nutolęs Kalvarijų rajonas, sakosi negalį vakare ramiai praeiti pro uodų pulkus, o tokie pasivaikščiojimai kaskart baigiasi naujai atsiradusių įkandimų kasymusi. Kasdienis cheminių repelentų nuo vabzdžių naudojimas priimtinas ne visiems, tad čia pateiksime keletą natūralių būdų, padėsiančių pereiti į kitą barikadų pusę ir tapti nematomais uodams.

LEVANDOS

Levandų kvapą daugiau ar mažiau myli žmonės visame pasaulyje, o štai uodai šio kvapo negali pakęsti. Norėdami neįsileisti įkyrių svečių į namus, keletą užlašinkite keletą lašiukų levandų kvapo priemonės ant paprastos medžiaginės juostelės ir padėkite prie atvirų langų. Taip priversite uodus jūsų namus aplenkti iš tolo.

Vakare, prieš einant pasivaikščioti, pasidarykite itin veiksmingą ir paprastą levandų kvapo kūno aliejų. 30 lašiukų levandų eterinio aliejaus įlašinkite į valgomąjį šaukštą bet kokio augalinio aliejaus, pavyzdžiui alyvuogių ar kokosų, ir išsitepkite kūną. Ta pati priemonė padės ir numalšinti jau uodo pažeistos vietos perštėjimą.

CINAMONAS

Taip, tai tas pats manų koše ir mamos keptomis bandelėmis dvelkiantis prieskonis. Tiems, kurie nemėgsta levandų kvapo, siūlome išbandyti garantuotą 2-3 valandų veiksmingumo natūralų repelentą nuo uodų. Receptas paprastas kaip dukart du: 1/4 arbatinio šaukštelio (arba 24 lašai) cinamono eterinio aliejaus sulašinto į 100 ml vandens. Gautą skystį galite naudoti ir ant odos, ir ant rūbų arba išpurkšti visus namus. Beje, atlikti tyrimai parodė, kad cinamono aliejus ne tik atbaido suaugusius uodus, bet ir nužudo jų kiaušinėlius.

ŠVIESŪS DRABUŽIAI

Uodus traukia tamsios ir sodrios spalvos. Tad vienas paprasčiausių būdų, padėsiančių nepatekti į šių kraujasiurbių akiratį - šviesių spalvų apranga. Drabužiai taip pat turėtų būti laisvi ir dengiantys kuo daugiau kūno.

HIGIENA

Visus vabzdžius, o ypatingai uodus, traukia natūralus žmogaus kvapas, ypač prakaito. Tad jei vasaros pavakare sportuosite ar aktyviai poilsiausite lauke, pakilus jūsų kūno temperatūrai ir organizmui išskyrus tam tikras chemines medžiagas, garantuotai sulauksite uodų atakos. Be to, tyrimai parodė, kad šiuos kraujasiurbius labiausiai traukia seno prakaito kvapas, tad dažnesnis prausimasis vasaros metu gali padėti išvengti susidūrimo su uodais.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.