Lietuvos skautų šimtmečiui artėjant

Nors Lietuvos skautų 100-metį švęsime 2018-aisiais, pasirengimas vyksta jau dabar. Lietuvos Respublikos Seimas 2018-uosius paskelbė Skautų metais.

Skautai(angl. scout– „žvalgas")yra visuomeninė savanoriška vaikų ir jaunimo neformalaus ugdymo organizacija. Organizacijos veiklos pradžia – 1907 m., kuomet Anglijos generolui Robertui Baden-Powell‘iui (1857-1941) kilo idėja užimti nieko neveikiančius vaikus naudinga ir įdomia veikla ugdant jų savarankiškumą, atsakomybę, pastabumą, veikimą kartu.

1918 m. karininkas Petras Jurgėla-Jurgelevičius įsteigė pirmąjį skautišką vienetą Lietuvoje. Pasaulyje skautų judėjimui priklauso daugiau nei 31 milijonas įvairaus amžiaus skautų ir skaučių iš 160 šalių bei regionų. Per visą skautijos istoriją judėjimui priklausė daugiau kaip 580 milijonų skautų.

Nuo 2002 metų veikiantis Kauno krašto Šventosios tuntas (Jonavos rajone veikiančios skautų draugovės) priklauso Lietuvos skautijai. Šią vasarą Medeinės (Bukonių), Justino Vareikio, Panoterių ir Užusalių draugovių skautai, rengdamiesi artėjančiai 2018 m. Šimtmečio stovyklai, stovyklavo tik Šventosios tunto stovykloje „Statom be vinių". Pastovyklėse su vadovėmis gyveno jaunesnieji skautai ir skautai, o patyrę skautai su vadovėmis s. Odeta A. ir s. Svajūne J. stovyklavo atskirai. Visų amžiaus grupių skautai, padedami vadovių, prisiėmė atsakomybę už veiklų organizavimą: tarpusavyje susitarti ir organizuoti pastovyklių įrengimo darbus, atidarymo ir uždarymo laužų programas, skautoramą, tyrėjų dieną, naktinio kino seansą, sporto varžybas, kliūčių ruožo įrengimą ir bėgimo organizavimą. O kiek prireikė ištvermės ir jėgų baimei nugalėti „Lokės pėdos" trasose!

Vienas iš stovyklos uždavinių – pasitikrinti tunto skautų gebėjimą stovyklauti pagal amžiaus grupes. Be vinių statydami įrenginius ir tarpusavio bendravimą, įsitikinome, kad kitais metais stovyklausime Šimtmečio stovykloje Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejaus teritorijoje. Ir nesvarbu, kokia bus stovyklavimo sistema, – kraštais, tuntais ar amžiaus grupėmis su skautais iš viso pasaulio...

Artėjant 100-mečiui, tradicinis skautų vadovų sąskrydis vyko Rumšiškėse, kad vadovai pirmieji susipažintų su 100-mečio stovyklos vieta. Sąskrydyje kartu su Lietuvos skautijos vadovais dalyvavo Lietuvos skautų sąjungos, Euroskautų, Lietuvos lenkų harcerių (skautų) sąjungos vadovai, skautai akademikai.

Medeinės draugovės vadovės s. Jolita, s. Svajūnė, s. Dalia ir pat. skautės s. Gustė ir s. Greta sąskrydyje gilinosi į bendravimo ir bendradarbiavimo su tėvais metodus, socialinių tinklų teikiamas galimybes, krizių valdymą, pasirengimą jubiliejinei 2018 metų stovyklai...

Skautų 100-mečio proga mūsų laukia daugybė darbų, pasirengimas artėjantiems renginiams. O jų dar daugiau... Juk Lietuvos skautams – 100! Bet mūsų daug ir mes – kartu...

kitos naujienos.

1 peržiūra liepos mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.