2018-ųjų biudžete – daugiau lėšų savivaldybėms

2017 m. gruodžio 12 d. Seimas priėmė patobulintą 2018 metų biudžeto įstatymą. Jame numatyti ir savivaldybėms svarbūs pakeitimai lyginant su pirminiu projektu.

Po šių metų spalio mėnesį vykusio LSA (Lietuvos savivaldybių asociacijos) tarybos posėdžio, LSA kreipėsi į Seimą, Vyriausybę ir Finansų ministeriją atsižvelgti į savivaldybių prašymus svarstant kitų metų biudžetą. Valdančiosios institucijos į tai atsižvelgė ir savivaldybėms skirtas finansavimas buvo padidintas.

Savivaldybių biudžetų prognozuojamos pajamos 2018 metais sudarys 2,782861 mlrd. eurų ir bus 277,436 mln. eurų, arba 11,1 procento, didesnės nei 2017 m.

Savivaldybių biudžetų pajamos iš gyventojų pajamų mokesčio (GPM) padidintos dar 12 mln. eurų. Iš jų GPM padidintas 8,3 mln. eurų dėl biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinio dydžio didinimo iki 132,5 euro ir 3,6 mln. eurų piniginei socialinei paramai 5 savivaldybėms, kurios nuo 2011 metų drąsiausiai įgyvendino socialinės paramos mokėjimo bandomuosius projektus, taip pat 0,05 mln. eurų Neringos savivaldybei pajamų mažėjimui kompensuoti.

Taip pat ateinantiems metams padidintos ir specialios tikslinės dotacijos: valstybės perduotoms žemės ūkio funkcijoms atlikti – 1,797 mln. eurų, melioracijos įrenginių priežiūrai – 2,12 mln. eurų, priešgaisrinės apsaugos funkcijai atlikti – 1,309 mln. eurų, mokinio krepšeliui finansuoti – 1,6 mln. eurų.

Be to, papildomų asignavimų skirta ir savivaldybių investicijų projektams iš Valstybės investicijų 2018 metų programos: melioracijos įrenginiams rekonstruoti – 2,88 mln. eurų, kultūros įstaigoms modernizuoti – 4,68 mln. eurų, sporto objektų plėtrai ir modernizavimui – 2,1 mln. eurų, švietimo įstaigų infrastruktūros plėtrai – 1,1 mln. eurų ir infrastruktūros, skirtos investicijoms pritraukti, plėtrai savivaldybėse – 1 mln. eurų (iš viso bus šiam tikslui skirta 2,83 mln. eurų).

Seimas priėmė Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymo pakeitimo įstatymą, atsižvelgęs ir į nuo 2014 metų LSA keltą prašymą.

Taip minėtame įstatyme atsirado naujovė: nuo 2018 metų atsisakoma bendrosios dotacijos kompensacijos (BDK) iš valstybės biudžeto. Todėl 38 savivaldybių prognozuojamų savarankiškų pajamų augimui užtikrinti 36,464 mln. eurų BDK perkeliama į GPM kintamąją dalį kaip nekintamas dydis.

Be to, Seimas atsižvelgė į LSA tarybos argumentus dėl savivaldybių mokestinių pajamų prognozuojamo sumažėjimo kompensavimo. Įstatyme išbraukta labai nepalanki nuostata, kuri numatė kompensuoti savivaldybės mokestinių pajamų prognozuojamą sumažėjimą tik tokiu atveju, jei savivaldybės prognozuojamos pajamos mažėtų 20 ir daugiau procentų. Įstatyme numatyta, kad nuo 2018 metų savivaldybėms bus kompensuojama 90 procentų bet kokio savivaldybės mokestinių pajamų prognozuojamo sumažėjimo.

kitos naujienos.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai ir komentarai

Parašyti atsiliepimą
Parašyti komentarą

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:
Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.